Cesta k joge

Moja prvá hodina jogy, nebola láska na prvý pohľad 🙂 Odchádzala som s pocitom – omg, už nikdy na jogu nepôjdem.

Druhý krát, o pár rokov neskôr, ma na podložku priviedlo moje vyhorenie z práce a šialené tempo naháňania sa za výsledkami a cieľmi.

Bol to už ale úplne iný pocit. Ten neuveriteľný pokoj, ktorý som cítila po každej hodine jogy. Všetok stres zo mňa opadol a užívala som si svoje endorfíny.

Cítila som sa ako Bohyňa. Zrelaxovaná, oddýchnutá, ponaťahovaná. 

Cítila som potrebu venovať sa joge viac a hlbšie. Spravila som si jogový kurz, začala som viesť vlastné hodiny. Spätná väzba od klientov bola čoraz lepšia a lepšia, čo ma len utvrdzovalo, že idem správnou cestou.

Vyskúšala som už niekoľko druhov jóg, najviac som sa našla v power joge, ktorú precvičujem. Tam som našla správny balans. Aj si zamakám, aj si dokonale oddýchnem. Dáva mi pocit slobody a nezväzuje ma prísnymi pravidlami. 

Power jogu považujem za modernú jogu, ktorá spĺňa požiadavky pre dnešný svet a dnešného človeka. Spája tradičnú jogu s moderným svetom.

Joga ma naučila spomaliť, vychutnať si čas pre seba a zrelaxovať. Nič v tú chvíľu nie je dôležitejšie ako JA.

Moje lekcie jogy vediem tak, ako si predstavujem skvelého inštruktora. Zaujímam sa o klientky, ich aktuálne pocity, jogovú lekciu sa snažím vždy prispôsobiť, rešpektujem a nenútiť do pozícií, ukážem ľahké a ťažké varianty. 

Môžeš ma poznať z:

2022 som bola ako spíker na Kariéra EXPO Košice, hovorila som o tom, ako nájsť svoju vášeň a akú prácu sa hodíš.

V roku 2019 som bola pozvaná na ProfesiaDays, vybrala som si tému Office joga.

V roku 2018 som dostala pozvanie na ProfesiaDays na Hlavné pódium, kde som si vybrala tému vyhorenie.

Podarilo sa mi získať 7. miesto v súťaži Bloger roka 2018. Z množstva blogerov na Slovensku je to pekné umiestnenie.

Tiež som jogovala na akciách Športová nedeľa v parku, Pre zdravie ženy, pre profesorky na TUKE, firmu Deutsche Telekom vrámci Health day, vo firme GoHealth v spolupráci s Neonka fitness.

Certifikáty: