Pravidelné jogové lekcie v tvojej firme:

Nájdi pokoj uprostred každodenného chaosu.

Vysedávaš celý deň v práci a pociťuješ bolesti chrbta? Chceš sa konečne cítiť uvoľnene?

Chronický stres je pre mnohých ľudí vážnym problémom a môže viesť k zdravotným a duševným problémom, ako sú napr. srdcové choroby, úzkosť či depresia. Ak si aj ty jedným z miliónov ľudí, ktorí sa cítia prepracovaní, vystresovaní a preťažení (a je pravdepodobné, že si), joga bude pre teba skvelá voľba.

Ak pracuješ v kancelárii určite to poznáš. Bolesti krku, ramien, očí, zápästia, chrbta sú len začiatky možných vážnych chorôb. Práca za počítačom alebo sedavé zamestnanie zaťažuje krčnú chrbticu, čo môže viesť k bolesti hlavy, skráteniu svalov a následné hrbenie.

Telo je stavané na pohyb, nie na celodenné sedenie. Stuhnuté svaly sú nepríjemným javom pri sedavej práci. Joga poslúži aj tým, ktorí sa do športovania veľmi nehrnú, no chcú rozhýbať stuhnuté svalstvo a predísť bolestiam chrbta. Pri pravidelnom strečingu si svaly udržia pružnosť.

Joga pomáha zbaviť sa stresu z celého dňa.

BENEFITY JOGY VO FIRMÁCH:

Zvyšuje produktivitu a výkon

Už tridsať minút jogy prekrví mozog a zvýši výkonnosť o 20%, pozitívne naladí zamestnancov na plnenie pracovných úloh. Zvyšuje energiu a znižuje únavu.

Zlepšuje celkový zdravotný stav

Je prevenciou proti bolestiam hlavy, očí, krku, nespavosti, syndrómu karpálneho tunela. Zlepšuje držanie tela, odstraňuje bolesti chrbta a pliec. Posilňuje svalstvo a zvyšuje flexibilitu. Znižuje výdaje na zdravotnú starostlivosť a chorobnosť zamestnancov.

Zlepšuje vzťahy na pracovisku

Stmeľuje kolektív,  podporí work-life balance. Robí firmu viac atraktívnu pre zamestnancov, čím pomôže znížiť fluktuáciu. Zvyšuje spokojnosť a lojalitu zamestnancov.

Odburáva stres, úzkosti a napätie

Podporuje schopnosť relaxácie a upokojenia. Joga je skvelá ako prevencia proti vyhoreniu. Zlepšuje pamäť, sústredenie a pozornosť.

Aký je ďalší postup?

Pre jogu priamo v tvojej firme ma kontaktuj na info@andreawinslow.sk 🙂

Na výber je 30 alebo 60 minútová joga. Cvičí sa buď ráno pred pracovnou dobou, počas alebo poobede po pracovnej dobe. Náročnosť lekcie podľa aktuálnych požiadaviek a potrieb zamestnancov.

Cvičením vo firme ušetríš kopec času presunom do fitka alebo štúdia.

 

Ako sa po joge cítia moji klienti?

„Prísť na jogu ma motivovalo stíšenie sa, pohyb, zvýšenie sily (hlavne ruky), socializácia a sedavá práca.

Cvičím jogu síce krátko, ale už teraz cítim, že mi silnejú ruky a že mám väčšiu stabilitu. Páči sa mi prijemný hlas pri vedení jogy, hlavne vedenie/zámer na začiatku a na konci.

Aj napriek skupinovke, mám pocit osobného tréningu.“

Mária Španová

“Nakoľko tancujem, zo začiatku som jogu brala ako možnosť strečingu, zlepšenia rovnováhy a zrelaxovať.

Pozorujem menšiu bolesť v oblasti chrbta a krížov, menej opuchnuté členky.

Hodiny mi pomáhajú zabudnúť na stres v práci a celú hodinu sa dokážem sústrediť len na seba a svoj dych.

Hodina nikdy nie je rovnaká, sú tam obmeny, ale stále si precvičim celé telo a dokážem totálne vypnúť.”

Romana Repková

Už dlho som premýšľala nad jogou a chcela ju vyskúšať, akosi som cítila, že toto hľadám. A na tieto Tvoje hodiny ma zavolala kamarátka. Chvíľu som jogu už skúšala a chýbala mi.

Cítim sa skvelo, že pre seba niečo robím, cítim sa uvoľnenejšie, vyslovene sa teším na atmosféru hodín jogy. Joga je návyková 🙂

Cítim sa ohybnejšia, cítim, že mi pomaličky spevňujú inak dosť slabé ruky, nohy a celé telo. Páči sa mi ten pocit, že tam kde som, som správne. Páči sa mi prostredie Čajovne, hudba a relaxácia, ale aj makačka. Mám rada ten pocit, keď sa snažím najlepšie ako viem a cítim, že to robím dobre.

Tinka Zukalová

„Jogu som v KE vyhľadávala už niekoľko rokov, nájsť ju tu v KE je zložité pretože väčšinou som sa stretla už s existujúcou komunitou, ktorá niekoľko rokov praktikuje jogu. Joga s Andreou je super, je pre začiatočníkov čo mi vyhovuje, ale aj pre tých čo sa tomu venujú dlhšie.

Prečo som sa rozhodla využívať tieto hodiny, je zdravotný problém – migréna, bolesti chrbtice a šije, stuhnuté trapezy – odkedy jogujem, môj život sa naozaj zmenil k lepšiemu, bolesti ustúpili.

Odstránil sa zdravotný problém, hlavne migréna sa pomaličky vytráca, som ohybnejšia, nebolí ma tak chrbát a pri ostatných cvičeniach v Neonke som viac ohybná. Večer sa mi lepšie zaspáva, výsledok je po každej hodine lepší, dokonca som sa naučila nepočuť zvuky naokolo ako je rušivá hudba z vedľajšej hodiny, sústredím sa na seba svoje telo a naozaj sa to dá, na začiatku to bol problém, teraz ma nič nerozhádže /dúfam :)/.

Na hodine sa mi páči pozícia vrana 🙂 Udržať svoju váhu tela na dlaniach, kolená oprieť o tricepsy, toto som stále chcela vyskúšať a na joge som sa to naučila.“ 

Renáta Geniková

“Na jogu ma priviedla vidina väčšej ohybnosti, no teraz je to pre mňa relax a spoločná aktivita s manželom ?

Som ohybnejšia a po joge sa stále príjemne zrelaxovaná. Páči sa mi relax, atmosféra a samotné cvičenie.”

Martina Lipnická

„Na jogu som prišla zo zdravotných dôvodov a potreby trocha vypnúť hlavu v ťažkom období. Zlepšila sa mi flexibilita, každou hodinou si prídem ohybnejšia, a samozrejme viac kľudu na duši aj tele 😉

Anna Mačatová

“Hodiny jogy mi pomáhajú mi proti bolesti chrbta, zlepšujú držanie tela a celkovo spevňujú svalový korzet. A samozrejme, ak ju cvičím pravidelne, som viac ohybná, nemám posťahované svaly. Tiež mi to zlepšuje rovnováhu.

Páči sa mi skĺbenie relaxu, posilňovania a uvoľňovania. Presne to, ako ty vedieš hodiny, človek si aj zamaká aj oddýchne.”

Barbora Macháčová

Chcela som zmenu, skúsiť niečo nové. Po hodinách jogy sa cítim pokojnejšia, šťastnejšia, uvoľnenejšia a začínam byť ohybnejšia.

Vyhovuje mi tempo aj záťaž na telo, ale asi najviac, že chodíš pomedzi nás a opravuješ prípadne chyby, viac pomôžeš ísť hlbšie do pózy.

Marianna Misáková

Jogu som sa rozhodla cvičiť kvôli môjmu sedavemu zamestnaniu. Nebolí ma chrbát, som uvoľnená a ohybnejšia. Páči sa mi, to že sa sústredím hlavne na seba a vypustím zlé myšlienky.
Lucia Bartoková

„Prísť na jogu ma motivovala nadváha, sedavý životný štýl, stres v práci. 

Pomohla mi spevniť telo, zlepšiť ohybnosť, istý typ mindfulness, keď rozmýšľam, čo mám robiť, nemyslím na prácu alebo iné problémy. Páči sa mi roznôrodosť, samotný pohyb a to, že veci môžem aj nemusím robiť.“

Zuzka Durkacova

“Na hodine som sa príjemne natiahla, uvoľnila a meditáciou sústredila na seba. Páči sa mi odľahčená atmosféra.”
Katka Sovjakova

Žiadala sa mi zmena typu cvičenia, noví ľudia, vnútorný kľud a rovnováha. Po hodine odchádzam kľudná, spokojná a ponaťahovaná. Páči sa mi hudba, cviky aj meditácia.
Alžbetka Lukačková

„Myslela som na to, že potrebujem odbúrať stres, zlepšiť držanie tela a zredukovať bolesť chrbtice.
Z hodiny jogy si odnášam dobrý pocit, že som spravila niečo pre svoje telo a že som sa troska upokojila. Páči sa mi prijemne vedenie inštruktorky :)“

Alena Hriciková

Ukľudnená mysel, ego, matrix preč a pohoda. Páči sa mi poriadne rozcvičené telo, všetko.“
Tatiana Pastorová

„Prečo som začal cvičiť jogu? 3 dôležite veci:

1.) úžasný pocit po joge, 2.) chcel zlepšiť svoju ohybnosť, aby som mohol vykonať iné cviky (klik s tliesknutím za chrbtom) a 3.) ambasádor Les Mills – Marlon Woods povedal, že chce každý deň cvičiť aspoň 30 minút jogy a ja som si povedal, prečo to neurobiť tiež.

Rád sa vraciam na hodiny, ktoré mi utečú ako keby to bolo 10 minút 🙂 Po hodinách jogy mi až tak často nepukajú kĺby a kosti, mám väčšiu ohybnosť, zvládam robiť ťažšie pózy a v poslednom rade – dlhšia výdrž pri koite.

Na Andreinej joge je všetko super, od vône, cez samostatnú jogu až po relaxačný koniec.“

Rastislav Pástor

“Chcela som si nájsť konečne čas pre seba a zlepšiť kondičku. Po joge sa cítim flexibilnejšia, s upokojenou mysľou. Andrea ukazuje rôzne verzie nejakého cviku a nerobí nátlak 😉 Mne sa páči všetko 🙂 Fakt nemám čo vytknúť.”

Natali Vince

„Hľadala som nejakú formu pohybu a tvoje hodiny sa mi natoľko páčili, že som nechcela zmeniť ani „lektorku“ ani formu cvičenia  🙂

Pred, počas a po hodine mám viditeľne lepšiu náladu a pocit zadosťučinenia. Taktiež sa fyzicky cítim v lepšej kondícii :)”

Viki Zemančíková

Na jogu ma priviedlo sedavé zamestnanie a chuť uvoľniť telo a myseľ. Zlepšila sa mi flexibilita tela a nálada 🙂 Po cvičení je hlava ľahká ako obláčik a nohy kráčajú domov samé.

Veronika Novotná

Joga bola riešenie na bolesti chrbtice, získanie väčšej sily a že som mala veľa kardio tréningov a chýbal mi strečing.

Popri pozitívnych účinkoch na moje telo považujem ako veľký bonus prístup milej inštruktorky Andrejky, ktorá počas hodiny dbá na to, aby sa cviky vykonávali správne 🙂

Adriana Novotná

“Ako laik som chcela “strečovať” všetky časti tela… No každým tréningom som si uvedomovala ďalšie benefity jogy.

Som flexibilnejšia, viem si užiť reset hlavy, natiahnutie svalov – strečing, cítim svaly na miestach, ktoré som ani nevedela, že existujú 😀 (po joge mávam svalovku).

Páči sa mi asi všetko.. úprimne 🙂 Hudba, relaxácia, dýchanie, rôznorodosť cvikov, aj to, že chodíš medzi nás a upravíš pozície, ak sú nesprávne :)”

Katka Olšinárová

“Rozhodla som sa začať cvičiť jógu z viacerých dôvodov. Boli nimi bolesti chrbtice, motivácia prinavrátiť sa k pravidelnému cvičeniu/pohybu a v neposlednom rade dopriať si relax a čas pre seba.

Za benefity považujem obnovu flexibility, menej bolesti v oblasti krčnej chrbtice, psychický oddych a teda lepšiu náladu po cvičení.

Páči sa mi všetko, no vyzdvihla by som záverečnú meditáciu, ktorá je vždy príjemnou bodkou. Som veľmi rada, že som sa rozhodla začať cvičiť jógu.”

Nikola Kozáková

„3 tréningy plávania a 3 tréningy silového tréningu týždenne dá zabrať. Na moje stuhnuté svaly je joga ako stavaná. Spojená s formou uvoľnenia mysle mi to príde ako skvelý spôsob aktívnej regenerácie tela a vďaka tomu sa cítim spokojne a šťastne.

Joga mi pomohla k tomu, aby som sa cítil uvoľnene a s dobrým pocitom na duši, že som urobil niečo hodnotné pre moje telo.

Najradšej mám z hodiny pranajamu a ku koncu jogy meditáciu. Pranajamu ako príprava na náročné cvičenie a meditáciu ako oddýchnutie po náročnom cvičení.

Samozrejme samotné cvičenie je najsuper, i keď ma to bolí priznať, no kvôli tomu chodím cvičiť jogu, aby som sa poriadne zapotil a moje telo spelo k fyzickej prosperite  :)“

Peter Papp

Na jogu ma motivovali prísť začínajúce známky starnutia 😛 Menej pohybu a aj zmenšujúci sa rozsah pohybu.

Po joge sa cítim lepšie, taký viac roztiahnutý, flexibilný a uvolnenejší. Priam až odblokovaný a zrelaxovaný.

A robim niečo čo je aj príjemne, v super večernú hodinu a súu tam aj príjemní ľudia, páči sa mi, že je to fakt celkom naročné 😛

Lukáš Oravec

Jogu som vyskúšala pred pár rokmi na telesnej, ale keďže som nehľadala duchovno, tak ma nie že neoslovila, ale neprišla som k nej. O pár rokov neskôr som začala chodiť v rámci skľudnenia a relaxu, ale ešte stále som sa hľadala v posilke. No a dnes!? Uuuuplna pozitívna závislosť.

Získavam väčšiu koncentrovanosť, počúvam viac svoje telo, kedy sa na čo cítim, nielen na hodine jogy, ale aj mimo nej.

Dokáže ma úplne vypnuť z ťažkého dňa a preniesť len do prítomného okamihu. Dáva mi všetko, čo potrebujem. Nielen fyzickú silu, ale najmä psychicku, lepšiu vyrovnanosť, upokojenie. Na joge sa mi páči včetko. Od super prístupu cvičiteľky, až po úžasný priestor v Čajovni.

Petra Kočišová

“Jógu cvičím každé ráno keď vstanem a rozhodol som sa chodiť na vedenú hodinu jógy aspoň raz týždenne, aby som sa zlepšil v tom, čo robím.

Po hodine mám pocit uvoľnenia od všetkého. Za najlepšie z hodiny považujem záverečný relax. Nemenil by som nič, je to pre mňa dokonalé.”

JUDr. Lukáš Bažik

„Tešila som sa na to, že sa mentálne uvoľním a fyzicky posuniem svoje hranice. Hodina dopadla presne podľa očakávaní, ale odišla som fyzicky zničená. Mala som pocit, že som zamakala, aj keď to tak nevyzeralo 😀 Najlepšie boli dychové cvičenia, opakovanie toho, na čo si máme dávať pozor, napr. uvoľniť tvár a to, že si chodila pomedzi nás a opravovala, čo bolo zle – to bolo najlepšie.

Radka Fedoroňková

“Po hodine odchádzam zrelaxovaná, oddýchnutá a pozitívne naladená. Páči sa mi to celé, fantasticky je to koncipované. Veľmi sa mi páči záverečná relaxácia.” 
Frida Man

Bol som jednoznačne rozhodnutý spevniť svalstvo, na ktoré sa vo fitness centrách častokrát zabúda. Chcel som si konečne ponaťahovať skrátené svaly a šľachy.

Z hodín si odnášam hlavne pocit spokojnosti, že som pre seba a svoje telo niečo urobil. Takže pocity po každej hodine sú príjemné a pozitívne.

Oceňujem relaxáciu na konci. Páči sa mi Andrein individuálny prístup ku každému. Obľubujem cviky, pri ktorých sa cítim byť slabý a na ktorých môžem pracovať.

Marián Kováč

„Pred začiatkom hodiny jogy som sa bála, či to budem zvládať a či si neurobím hanbu. Teraz sa cítim pružnejšie a prekrvenejšie. Prínosom je, že si strečujem stuhnuté miesta môjho tela.“
Martina Franko