Rozhodnutím.

Dnešná doba je rýchla, uponáhľaná, s tlakom na výkon a výsledky. Byť v mužskej energii je fajn a treba ju využívať, na to ju máme. Lenže my ženy potrebujeme aj oddychovať a načerpať sily. Dostávať sa do našej prirodzenej ženskej energie.

Len z plného pohára môžeme dávať ostatným. Oddýchnutá žena je lepšia na seba aj na svoje okolie (vlastná skúsenosť ?). Určite to poznáš, aká si, keď už proste melieš z posledného.

Začať dávať seba na prvé miesto môže byť ťažké, ale stojí to za to.

Čo ak máš pocit viny, že si sa dala na prvé miesto?

V prvom rada preskúmaj, prečo máš tento pocit? Čo je za tým?

Dať seba na prvé miesto neznamená, že si sebec (ak sa pri tom nebudeš správať povýšenecky) ani že si zlá žena (alebo matka).

Dať seba na prvé miesto znamená, že vnímam, kde sú moje hranice, mám sa rada a zaslúžim si čas pre seba. Tak isto ako ostatní okolo mňa.

Nikomu nepomôžeš tým, že sa rozdáš pre druhých. Asi poznáš, ako to funguje v padajúcom lietadle – najprv nasaď masku sebe a potom zachraňuj ostatných. Tam by si bola tiež sebecká?

Ako dať seba na prvé miesto?  

Môže to byť masáž, zrušenie stretnutia s večne sa sťažujúcou kamarátkou, ktorá ťa oberá o energiu, odmietnutie ďalších nadčasov a prácu cez víkend (ak bežne cez víkend nepracuješ), kozmetické procedúry, joga, brušné tance, prechádzka, horúca vaňa s levanduľovým olejom, čítanie kníh, objednanie pizze deťom namiesto varenia, korčule, maľovanie, hudba, sadenie kvetov…

Skúmaj, čo ti sadne a spoznaj zdroje svojej sily a radosti 🙂

Ak sa ti tento článok páčil a pomohol ti, pridaj sa zdarma do VIP ženskej skupiny, kde tieto témy rozoberám viac. Nájdeš tam kopec užitočných tipov, ako maximalizovať svoj potenciál, ktorý v sebe máš 🙂

Comments

comments